Bu blog serisinde, benim çalışmalarımda kullandığım, gezerken keşfettiğim ve faydalı bulduğum bazı araçları ve paketleri paylaşacağım. Umarım sizin için de yararlı olurlar.

directus.io

Kullanıcıların özelleştirilebilir ve API-odaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS) oluşturarak veri tabanı yapılarını kolayca yönetmelerini sağlayan bir platformdur.

Directus: The Modern Data Stack, Democratized
Directus is the world’s first Open Data Platform for instantly turning any SQL database into an API and beautiful no-code app.

railway.app

Geliştiricilere kolay bir şekilde uygulama dağıtımı ve yönetimi sağlayan bir platformdur. Ücretsiz şekilde bir uygulama yayınlayabiliyorsunuz.

Railway
Railway is an infrastructure platform where you can provision infrastructure, develop with that infrastructure locally, and then deploy to the cloud.

clerk.com

Kullanıcı yetkilendirme ve kimlik doğrulama işlevlerini sunan bir hizmettir. Clerk, geliştiricilere kullanıcı yönetimi, oturum açma, kaydolma, parola sıfırlama gibi kullanıcı kimlik doğrulama süreçlerini hızlı ve güvenli bir şekilde uygulama geliştirmelerini sağlar.

Clerk | Authentication and User Management
The easiest way to add authentication and user management to your application. Purpose-built for React, Next.js, Remix, and “The Modern Web”.

postmarkapp

Geliştiricilere e-posta iletişimi için bir hizmet sunan bir platformdur. Postmark, uygulamaların güvenli ve güvenilir bir şekilde e-posta gönderme ve almayı yönetmelerine yardımcı olur.

Postmark: Fast, Reliable Email Delivery Service | SMTP | API
Send transactional and marketing emails and get them to the inbox on time, every time. Postmark is a fast and reliable email delivery service for developers.

ipregistry.co

IP adreslerini çözümlemek, coğrafi konum verilerini elde etmek ve IP tabanlı hizmetleri optimize etmek için kullanılan bir IP veritabanı ve API sağlayıcısıdır.

The Trusted Source for IP Address Data (geolocation and threat) - Ipregistry
Build location-aware apps and protect your business from bad actors with Ipregistry, the most reliable IP Geolocation service trusted by 5,000+ businesses.

taxonomy

Next.js 13'teki bütün özellikler kullanılarak oluşturulmuş açık kaynaklı bir uygulama.

GitHub - shadcn/taxonomy: An open source application built using the new router, server components and everything new in Next.js 13.
An open source application built using the new router, server components and everything new in Next.js 13. - GitHub - shadcn/taxonomy: An open source application built using the new router, server ...

skateshop

Next.js 13'teki bütün özellikler kullanılarak oluşturulmuş açık kaynaklı diğer uygulama.

GitHub - sadmann7/skateshop: An open source e-commerce skateshop build with everything new in Next.js 13.
An open source e-commerce skateshop build with everything new in Next.js 13. - GitHub - sadmann7/skateshop: An open source e-commerce skateshop build with everything new in Next.js 13.

swiper

Web sitelerinde ve mobil uygulamalarda etkileyici kaydırma efektleri oluşturmanızı sağlayan kullanıcı dostu bir JavaScript kaydırma kütüphanesidir.

GitHub - nolimits4web/swiper: Most modern mobile touch slider with hardware accelerated transitions
Most modern mobile touch slider with hardware accelerated transitions - GitHub - nolimits4web/swiper: Most modern mobile touch slider with hardware accelerated transitions

luxon

Diğer tarih ve saat işleme kütüphanelerinden farklı olarak daha hafif, zaman dilimlerini destekleyen, basit bir API'ye sahip ve değişmez veri yapısıyla çalışan bir JavaScript kütüphanesidir.

GitHub - moment/luxon: ⏱ A library for working with dates and times in JS
⏱ A library for working with dates and times in JS - GitHub - moment/luxon: ⏱ A library for working with dates and times in JS

reading-time

Bir metin veya içerik parçasının okunma süresini tahmin etmek için kullanılan bir JavaScript paketidir. Bu paket, kullanıcıların bir yazıyı okumak için harcayacakları süreyi yaklaşık olarak hesaplar.

GitHub - ngryman/reading-time: :books: Medium’s like reading time estimation.
:books: Medium’s like reading time estimation. Contribute to ngryman/reading-time development by creating an account on GitHub.

lucide.dev

SVG ikonları oluşturmak ve yönetmek için kullanılan bir JavaScript kütüphanesidir. Bu kütüphane, web projelerinde özelleştirilebilir ve animasyonlu ikonlar oluşturmanızı sağlar.

Lucide Icons
Beautiful & consistent icon toolkit made by the community.

tremor

Hızlı şekilde panolar oluşturmanızı sağlayan react paketidir.

GitHub - tremorlabs/tremor: The React library to build dashboards fast.
The React library to build dashboards fast. Contribute to tremorlabs/tremor development by creating an account on GitHub.

Bir sonraki blog yazısında tekrar görüşmek üzere. . İyi günler dilerim.